top of page
yenilogotümühutp.png

HUTP
HAVACILIK VE UZAY TIBBI KONGRESİ
2021

Artboard 6.png
SXS_Airlines_TR_horizontal_RGB (002).jpg

14 - 17 EKİM 2021
CONCORDE DE LUXE RESORT OTEL
ANTALYA

HASAN FEHMİ TÖRE.jpg

DAVET MEKTUBU

HUTP HAVACILIK VE UZAY TIBBI KONGRESİ’nin Organizasyon Komitesi ve Bilimsel Danışma Kurulu adına, sizleri 14-17 Ekim 2021 tarihleri arasında Concorde De Luxe Resort Otel’de yapacağımız toplantımıza davet etmekten büyük onur duyuyorum.

Henüz bir yıl önce kurulan ve geçen yıl Kasım ayında, ilk toplantısını yapan HUTP olarak, bu yıl ilk Kongremizi yapacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Kongremiz 14-17 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya’da ve yüz yüze yapılacaktır.

Daha önce Eylül ayı içerisinde online olarak yapılacağını duyurduğumuz, SHT-APAM Çalıştayını, erteleme talepleri doğrultusunda Kongre ile birleştirdik. Kongrenin ilk günü olan, 14 Ekim 2021 Perşembe günü, Toplantı teması; SHT-APAM Talimatı, diğer temalar; Hava Trafik Kontrolörleri, Akran Destek Programı ve Uçuş Tabipleri ve Havacılık Tıp Merkezleri sorunları ile COVİD-19 sorunları olacaktır.

Havacılık ve Uzay Tıbbı Platformu olarak her birimiz, sizleri HUTP Havacılık ve Uzay Tıbbı Kongresi için Antalya’da görmeyi ümit ediyoruz.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Hasan Fehmi TÖRE

HUTP ve Kongre Başkanı

Resim1
Resim2
Resim4
Resim5
Resim6
Resim3
Kitaplar
SPONSOR

HAVACILIK ve UZAY TIBBI PLATFORMU

HUTP ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜ

2021

WhatsApp Image 2021-11-06 at 11.37.47.jpeg

Dr. KADİR EREN

Medikal Asesör

Türk Sivil Havacılığında Havacılık ve Uzay Tıbbı konusunda

Yaptığınız Üstün Başarılı Hizmetler ve

Değerli Katkılarınız İçin

Teşekkür Ediyoruz.

HAVACILIK ve UZAY TIBBI PLATFORMU Derneği

Yönetim Kurulunun kararı ile kendisine bu ödül verilmiştir.

Başarılı Çalışmalarınızın Devamını Dileriz.

01 Ekim 2021

Belge No: HUTP-ÖB 2021-001

kadir eren berat.jpeg
WhatsApp Image 2021-11-06 at 12.16.53.jpeg
185A0810.jpg

HUTP

HAVACILIK ve UZAY TIBBI KONGRESİ

2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPONSOR - ALTIN (ANA)

Resim2.png
SXS_Airlines_TR_horizontal_RGB (002).jpg

SPONSOR - HTM (AeMC)

emsey-logo-01.png
medicana-logo (1).png

BAHÇELİEVLER

medicana-logo (1).png

ÇAMLICA

Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi - Logo.png
OLİMPOS HASTANESİ.png
gop hastanesi.png
DOĞAN HASTANESİ-logo.png
hisar_hospital_online_logo.png
hutp 3d logo orj renk.png
MEGA_LOGO-02.png
avcilarhospital-logo.png
AİLE HASTANESİ.png
hutp 3d logo BRONZ.png

SPONSOR - BRONZ

AYJET.png
talpa.png
REDSTAR.png

SPONSOR - ETKİNLİK 

er-ah_logo-removebg-preview (1).png

Coffee Break Sponsoru

Ekran Alıntısı.PNG
WhatsApp_Image_2021-10-07_at_16.45.10__1_-removebg-preview.png

Amatör Uçuş 

Sayın Hüsnü Onuş katkılarıyla

Ödül Sponsoru

Kitaplar.PNG
pashaballoonslogo600.png

Ödül Sponsoru

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ PRAXIS HAVACILIK VE UZAY PROGRAMLARI

İşletmeler ve teknoloji şirketleri için popüler bir seçenektir. Bu aynı zamanda dikkat çekici başlıklar için idealdir.

GENEL BİLGİLER

KONGRE HAKKINDA GENEL BİLGİLER:

 Kongre Adı: 

HUTP / HAVACILIK ve UZAY TIBBI KONGRESİ, 2021

Kongre Tarihi:

14 -17 Ekim 2021

 

Kongre Merkezi:

Concorde De Luxe Resort Otel – Antalya / Kundu

 

Kongre Kayıt:

Kongreye kayıt www.hutp.org sitesindeki “Kongre Kayıt” sekmesinden yapılacaktır.

Arıca Kayıt masası; 14 -17 Ekim 2021 tarihleri arasında, 08.00 – 21.00 saatleri içerisinde açık olacaktır. Yaka kartınızı ve kongre çantasını, kayıt masasından alabilirsiniz.

Yaka Kartı:

 

Kongre merkezine girecek misafirlerimizin gerekli kayıt işlemini tamamlamış ve yaka kartını almış olması gerekmektedir. Kongre süresince tüm bilimsel, sosyal aktivitelerde ve yemeklerde yaka kartı bulundurulmalıdır. Yaka kartlarının, güvenlik sebebi ile kongre boyunca takılması zorunludur. Katılımcılara Yaka Kartı verilmesi esnasında, HES Kodu sorgulaması yapılacaktır. Ayrıca, Kongrenin tamamında, Covid-19 ile ilgili gerekli tedbirler alınmış olacaktır.

Stant ve Sergi:

Kongre süresince; tanıtım yapacak olan firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla, ayrı bir alan ayrılacaktır.

 

Kongre Dili:

Kongre dili Türkçedir. Yabancı konuşmacı olursa, çeviri yapılamayacaktır.

Katılım Belgesi:

Kongreye kayıt yaptıran tüm katılımcılara, katılım belgeleri verilecektir. Katılım belgeleri, Kongreden sonra, katılımcıların e-mail adreslerine gönderilecektir.

 

İptaller:

İptal talepleri, en geç 30 Eylül 2021 tarihine kadar kabul edilecek olup, bu tarihten sonra, sadece isim değişiklikleri yapılabilecektir.

İptallere ilişkin ücret iadeleri, Kongre sonrasında gerçekleştirilecektir.

 

AÇIKLAMALAR:

 

1) Kongre, Antalya-Kundu’da yer alan, Concorde De Luxe Resort Otelde; 14.10.2021-Perşembe günü, saat:13.30’da başlayıp, 17.10.2021 Pazar günü, saat: 12.00’de sona erecektir.

 

2) Kongre, SHGM tarafından, “Uçuş Tabiplerinin Tazeleme Eğitimlerinde geçerli olacak şekilde, 10 SHGM kredisi ile, kredilendirilecektir.” Bu nedenle, kredi alacak olan Uçuş Tabiplerinin, kongredeki oturumlara ve  www.hutp.org adresi üzerinden, yapılacak olan Ankete katılmaları gerekmektedir. Anket; kongrenin son günü olan, 17.10.2021 Pazar günü saat 14.00’de başlayıp, 19.10.2021 Salı günü, akşam saat 22:00’de sona erecektir.

kredi tablosu.png

Kongrede, 10 SHGM kredisi almak isteyen Uçuş Tabiplerinin tüm oturumlara ve Ankete katılmaları zorunludur. Oturumlara katılımın takibi; sabah yapılacak olan iki ve öğleden sonra yapılacak olan iki oturumun girişlerinde, yaka kartları üzerinden barkod okutulması yöntemi ile yapılacaktır. Katılımcılara katılmadıkları, barkod okutmadıkları oturum için, kredi verilmeyecektir (her oturum 0,5 kredidir).

 

3) Kongre sonunda katılımcılara e-mail adreslerine iletilmek üzere, iki ayrı türde belge verilecektir

 

a. SHGM tarafından Tazeleme Eğitimleri kapsamında verilecek olan krediyi almak isteyen Uçuş Tabiplerine, katıldıkları oturumlarda barkodu okutulması ve Anket katılımı dikkate alınarak “SHGM Kredi Puanlı Katılım Belgesi”,

 

b. Diğer katılımcılara ise, yalnızca “Katılım Belgesi” düzenlenecektir.

KAYIT VE KONAKLAMA :       


1)    Kongre Kayıt ve Konaklama Ücretine, Tüm oturumlara katılma, Kongre süresince kongre otelinde 3 gece Her şey  Dahil, tek kişi konaklama ve Kongre Çantası dahildir.

 
2)    Katılımcılar, Kongre Kayıt ve Konaklama ücreti kapsamında; 14.Ekim 2021 Perşembe günü, öğle ve akşam             yemeği, 15 Ekim 2021 Cuma ve 16 Ekim 2021 Cumartesi günlerinde; sabah, öğle ve akşam yemekleri, 17.Ekim           2021 Pazar günü ise sadece, sabah kahvaltısı alabileceklerdir. 


3)    Kongrenin yapıldığı Antalya ilinin dışındaki illerde görev yapan katılımcıların, Kongre Kayıt ve Konaklama ücretinin (Paket Ücretin), tamamını ödemeleri gerekmektedir.


4)    Kongrenin yapıldığı Antalya ilinde görev yapan katılımcılar, Kongre otelinde konaklamak istemezlerse, sadece Kongreye katılacakları gün sayısı kadar “Günübirlik Kayıt Ücretini” ödeyerek, Kongreye katılabilirler. Bir Günübirlik Kayıt Ücretine, yalnızca kayıt yapılan gün için geçerli olacak şekilde Tüm oturumlara katılma, öğle yemeği ve bir adet Kongre Çantası dahildir.  


5)    HUTP Üyelerine, Kongre Kayıt ve Konaklama ücreti üzerinden, %15 indirim uygulanacaktır. Henüz HUTP üyesi olmayan Katılımcılar, dilerlerse Kongre kayıtlarını “HUTP Üyesi olarak” yaptırıp (indirimli ücret ödeyip), HUTP üyelik kayıtlarını, Kongre esnasında yaptırabilirler.  


          * HUTP’na üye olmak isteyen bir kişinin; 18 yaşını doldurmuş olması, T.C. vatandaşı olması ve yasal olarak,                          dernek üyeliğine engel bir halinin bulunmaması yeterlidir. HUTP’na, bütün meslek mensupları üye olabilirler.


6)    Konuşmacı olan Uçuş Tabiplerine, Kongre Kayıt ve Konaklama ücreti üzerinden, %35 indirim uygulanacaktır.


7)    Uçuş Tabiplerinin dışında kalan, sınırlı sayıdaki Misafir Konuşmacının; Ulaşım, transfer ve 1 gece konaklama ücretleri, Kongre Düzenleme Kurulu tarafından karşılanacaktır. 


8)    Misafir Konuşmacılar dilerlerse, Organizasyon Firması “Azrana Turizm” ile iletişime geçerek, konuşma günü (günleri) dışındaki, kalan günler için, fiyat farkını ödeyerek, Kongrenin tamamına katılabilirler. 


9)    Katılımcı ya da Konuşmacılar, dilerlerse, Organizasyon Firması “Azrana Turizm” ile iletişime geçerek, aynı odada konaklamak istedikleri 2. kişi için, günlük her şey dahil fiyat farkını ödeyerek, beraberlerinde refakatçi (eş, çocuk, arkadaş, vb) getirebilirler. 


10)  Tüm katılımcıların; Ulaşım, transfer ve konaklama giderleri, kendileri tarafından karşılanacaktır.  


11)  Kongrenin tamamında, ses ve görüntü kaydı yapılarak, Kongreden sonra www.hutp.org sitesinde yayınlanacaktır.

12)  Kongreye kayıt yaptıran katılımcılara, talepleri halinde, çalıştıkları kurumlara ibraz etmeleri için, Kongre                             Sekretaryası tarafından, Kayıt Belgesi verilebilecektir.

  *  Tüm katılımcılarımız için erken ödeme indirimimiz 01 Ekim 2021 tarihinde sona erecektir. İndirimden yararlanmanız

için belirtilen tarihten önce kongre kaydınızı ve ödemelerinizi yapmanızı rica ederiz. 

KONGRE KATILIM 25.09 rev.png

BİLDİRİ ve OLGU GÖNDERME KOŞULLARI:

 • Bildiri ve olgular, Kongre Bilimsel Sekreterliğinin, hutp2020@gmail.com adresine gönderilmelidir.

 • Son gönderme tarihi, 30 Eylül 2021’dir.

Bildiri ve Olgu Özeti Genel Kuralları

 • Bildiri yazımı için ayrılan alan başlık ve yazar adı hariç, 3000 karakter ile sınırlandırılmıştır. Bildiriler, “Arial” yazı karakteri ve 12 punto olmalıdır.

 • Bildiriler; giriş, gereçler ve yöntem, sonuçlar ve tartışma olarak düzenlenmelidir.

 • Başlık çalışmanın içeriğini açıklar tarzda olmalıdır. Tüm sözcükler büyük harf ile yazılmalıdır. Metin içinde kimyasal simge ve uluslararası birimler dışında kısaltmanın ilk kullanıldığı yerde, ardından bir parantez açarak tam açılımı yazılmalıdır.

 • İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalar ile ilgili olarak bildirilerin etik kurul onayları ve ülkemiz kanunlarına uygun olması koşulu aranacaktır.

 • İnternet üzerinden gönderilen özetler, aynen basılacağı için yazım hatalarına dikkat edilmesi gerekir.

 • Bilim Kurulunca kongrede sunulmak üzere seçilen bildiriler “www.hutp.org” sitesinde ve “Havacılık Tıbbı Bülteni" nde yayınlanacaktır.

TOPLANTI KURULLARI

HUTP

HAVACILIK ve UZAY TIBBI KONGRESİ

2021

KONGRE KURULLARI

Kongre Başkanı

Prof. Dr. Plt. Hasan Fehmi TÖRE

Kongre Bilimsel Kurul Başkanı

Prof. Dr. Muzaffer ÇETİNGÜÇ

Kongre Sekreteri

Dr. Öğrt. Üyesi Sinan Aytaç POLAT


Kongre Düzenleme Kurulu Üyeleri

Prof. Dr. Plt. Hasan Fehmi TÖRE
Prof. Dr. Muzaffer ÇETİNGÜÇ

Prof. Dr. Plt. Ferşat KOLBAKIR
Dr. Öğrt. Üyesi Sinan Aytaç POLAT

Dr. Öğrt. Üyesi Cem BAŞARAN

Medikal Asesör Dr. Kadir EREN

Biyolog Selma BARIŞ

Kongre Bilim Kurulu Üyeleri

(Soy Adı Alfabetik Sırasına Göre)

 

Uz. Dr. Abdullah AKIN

Prof. Dr. Erdinç AYDIN

Dr. Öğrt. Üyesi Cem BAŞARAN

Uz. Dr. Resmiye BEŞİKÇİ

Uz. Dr. Yılmaz ÇAPAR

Prof. Dr. Muzaffer ÇETİNGÜÇ

Dr. Suat DEMİRTUĞ

Dr. Hülya DOĞAN YEDİKARDAŞLAR

Doç. Dr. Berkay EKİCİ

Medikal Asesör Dr. Plt. Kadir EREN

Psikolog Mehmet Ali ERKUŞ

Dr. Feray HOPLAR

Dr. Vedia İLKKUTLU

Dr. Gürbey KAHVECİ

Uz. Dr. Nihal KOÇ

Prof. Dr. Plt. Ferşat KOLBAKIR

Uz. Dr. Erdal KÖKCAN

Dr. Mustafa MORKOYUN

Uz. Dr. M. Sedat OFLUOĞLU

Dr. Ertuğrul ÖZÇELİK

Uz. Dr. Ahmet Murat ÖZER

Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Dr. Çağlar ÖZKAYA

Uz. Dr. Asil ÖZTEKİN

Uz. Dr. Nilgün POLAT

Dr. Öğrt. Üyesi Sinan Aytaç POLAT

Psikolog Ahmet Arınç SÖNMEZ

Prof. Dr. Mehmet Emre TAŞÇILAR

Prof. Dr. Plt. Hasan Fehmi TÖRE

Uz. Dr. Savaş VURAL

İLETİŞİM

HUTP

HAVACILIK ve UZAY TIBBI KONGRESİ

2021

İLETİŞİM BİLGİLERİ

KONGRE SEKRETERLİĞİ

Dr. Öğrt. Üyesi Sinan Aytaç POLAT

Özel Antalya Medicalpark Hastanesi Uçuş Hekimi

 

+90 532 412 1116

hutp2020@gmail.com

 

www.hutp.org

ORGANİZASYON SEKRETERLİĞİ

Azrana Turizm Danışmanlık

Tic. San. Ltd. Şti.

Büyükesat Mah. Kızkulesi Sk. Sehir Grup Binası No:42/2

GOP/Çankaya/Ankara

 

+90 312 230 00 14
 +90 533 255 26 97 
info@azrana.com
www.azrana.com
yenilogotümühutp.png
Azrana Logo.png
HUTP-2021 ÖDÜLLERİ. (2).png
HUTP KONGRE ÖDÜLLERİ.png
ÖDÜLLER SPONSOR.png

BİLDİRİ ve OLGU GÖNDERME KOŞULLARI:

 • Bildiri ve olgular, Kongre Bilimsel Sekreterliğinin, hutp2020@gmail.com adresine gönderilmelidir.

 • Son gönderme tarihi, 30 Eylül 2021’dir.

Bildiri ve Olgu Özeti Genel Kuralları:

 • Bildiri yazımı için ayrılan alan başlık ve yazar adı hariç, 3000 karakter ile sınırlandırılmıştır. Bildiriler, “Arial” yazı karakteri ve 12 punto olmalıdır.

 • Bildiriler; giriş, gereçler ve yöntem, sonuçlar ve tartışma olarak düzenlenmelidir.

 • Başlık çalışmanın içeriğini açıklar tarzda olmalıdır. Tüm sözcükler büyük harf ile yazılmalıdır. Metin içinde kimyasal simge ve uluslararası birimler dışında kısaltmanın ilk kullanıldığı yerde, ardından bir parantez açarak tam açılımı yazılmalıdır.

 • İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalar ile ilgili olarak bildirilerin etik kurul onayları ve ülkemiz kanunlarına uygun olması koşulu aranacaktır.

 • İnternet üzerinden gönderilen özetler, aynen basılacağı için yazım hatalarına dikkat edilmesi gerekir.

 • Bilim Kurulunca kongrede sunulmak üzere seçilen bildiriler “www.hutp.org” sitesinde ve “Havacılık Tıbbı Bülteni" nde yayınlanacaktır.

bottom of page